Аксубай универсаль технологияләр техникумы базасында умартачылык компетенциясендә «Яшь профессионаллар» WorldSkills региональ чемпионатын ачу.

2021 елның 24 ноябре, чәршәмбе

Аксубай универсаль технологияләр техникумы базасында умартачылык компетенциясендә «Яшь профессионаллар» WorldSkills региональ чемпионатын ачу узды. Ачылышта Аксубай муниципаль районы башлыгы К.К. Гилманов һәм «Татарстан Республикасы Аквакультура һәм умартачылык идарәсе» ДБУ җитәкчесе Минебаев Марат Марс улы катнаштылар.

Барлыгы 5 : Аксубай, Нурлат, Чистай һәм Алексеевск районнары катнаша. Умартачылык компетенциясе буенча 5 пост оештырылды. Катнашучыларга 3 көн дәвамында 6 модульне узарга туры киләчәк. Җиңүче республика данын Бөтенроссия ярышларында яклаячак.