Иске Ибрай авылыннан Айзилә Галиева, «Минем цифрлы Татарстаным» республика конкурсында җиңүче булды.

2022 елның 29 сентябре, пәнҗешәмбе

Казанда беренче сыйныф укучылары арасында «Минем цифрлы Татарстаным» республика санлы рәсемнәр конкурсына йомгак ясалды.

Безнең районда «Минем цифрлы Татарстан " Муниципаль конкурсының 1 этабы 25 июльдән 29 августка кадәр узды, анда 1 нче урынны Айзилә Галиева (Иске Ибрай) алды.

2 урын - Александр Бәшатова (Кәкре Күл),

3 урын - Никита Федоров (Иске Савруш).

30 августта Аксубай муниципаль районы башлыгы Камил Гилманов җиңүчеләрне бүләкләде. Аларның эшләре Казан шәһәренә республика конкурсына җибәрелде.

Программа чаралары һәм инструментлар ярдәмендә бирелгән темаларга компьютер рәсемнәре ясаган балалар катнашты. Конкурска 150дән артык эш җибәрелгән. Аны «Мәрхәмәт-Милосердие»Дәүләт Советы хатын – кыз депутатлар берләшмәсе оештырды. Татарстанның 45 укучысы җиңүче булды. Тагын 26 катнашучы тамашачы симпатиясе призлары белән бүләкләнде.

Җиңүчеләрне ТР Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин котлады. «Минем циффрлы Татарстаным» конкурсы җиңүчесе Айзилә Галиева Дәүләт Советы рәисе Фәридә Мөхәммәтшина кулыннан планшет алды.

"МӘРХӘМӘТ – МИЛОСЕРДИЕ" ТР Аксубай МР Советында Хатын – кыз депутатлар берләшмәсе җитәкчесе, «ЦКС» (РДК) директоры Ольга Копанева җиңүчеләрне котлый һәм «минем Татарстанфрлы Татарстаным»конкурсында катнашучыларга рәхмәт белдерә.