Татарстанда 2023 елда «Безнең ишегалды»программасы буенча 960 ишегалды төзекләндереләчәк.

2023 елның 23 гыйнвары, дүшәмбе
2023 елда «Безнең ишегалды» Президент программасы буенча Татарстанның 34 районында 960 ишегалды ремонтланачак. Төзекләндерелгән ишегаллары республиканың 260 меңнән артык кешесендә барлыкка киләчәк. Юллар һәм тротуарлар булдыру яки ремонтлау эшләре дәвам итәчәк. Белгечләр таган һәм таганнары булган балалар мәйданчыкларын, спорт мәйданчыкларын, эскәмия һәм чүп савытларын яңартачак, шулай ук кер киптергечләр, ТКО түбәләре урнаштырылачак. Ишегаллары исемлеге республика халкы белән бергә формалаштырылды. Әйтик, 200 ишегалды өчен тавыш бирү нәтиҗәләре буенча ТР Дәүләт хезмәтләре порталында 2023 елда төзекләндерү өчен 200 объект билгеләнгән. Калган ишегаллары кертү критерийлары буенча билгеләнгән: йортлар 2014 елга кадәр төзелгән, ТИБ инвентаризациясе нәтиҗәләре буенча асфальтның тиешле торышы булмаган, элек территорияләрдә төзекләндерү программалары үтәлмәгән. 2019 елда Татарстан ишегалларын төзекләндерү буенча киң колачлы программаны Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов башлап җибәрде. 2023 елда ремонтланырга тиешле ишегаллары исемлеген  dvor.tatar. сайтында карарга мөмкин.