Район мәдәният йортында Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин катнашында муниципаль район Советы утырышы узды.

2023 елның 3 феврале, җомга
Район мәдәният йорты холлында кунакларны төрле милли киемнәрдәге вокаль ансамбльләр каршы алды, импровизацияләнгән «тере коридор» тезеп, җырлар башкардылар, милли ризыклар белән сыйладылар, балалар Антон Айдов, Злата Мулеева, Айзилә Сираҗиева туган телләрендә Фәрит Мөхәммәтшинны кунакчыл каршы алдылар, шулай ук ПФКаның грантын гамәлгә ашыру кысаларында "Кинусайга" күргәзмәләре тәкъдим ителде "борынгы славутница серләре", "чуаш баш киемнәре" һәм осталар кулыннан Фәрит Мөхәммәтшин истәлекле бүләкләр алды. Район башлыгы Камил Гилманов катнашучыларны 2022 елдагы социаль-икътисади үсеш нәтиҗәләре һәм 2023 елга куелган бурычлар белән таныштырды. Шулай ук икътисадның төрле тармаклары рәисләре дә чыгыш ясады. Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе, «Бердәм Россия» нең Татарстан бүлеге Секретаре Фәрит Мөхәммәтшин: «төп нәтиҗә-сез республика белән бу катлаулы узган елда үз планнарыгызны гамәлгә ашыру өчен кулдан килгәннең барысын да эшләдегез. Яңа объектлар — торак, юллар, без булган искиткеч хастаханә бик сөендерде. Шуңа күрә Аксубай районы үсә». Шул ук вакытта ул югары нәтиҗәләргә ирешүче чуваш халкына басым ясады. Сессия тәмамланганнан соң «МӘРХӘМӘТ – МИЛОСЕРДИЕ» ТР Аксубай районы Советында Хатын – кыз депутатлар берләшмәсе җитәкчесе, «ЦКС» МБУК (район мәдәният йорты) директоры Ольга Копанева район мәдәният йорты, мәдәният йорты һәм мәдәният йорты хезмәткәрләренә һөнәри осталыклары, бердәм булулары өчен рәхмәт сүзләрен җиткерә.