Район территориясендә терлекләр һәм кош-корт йогышлы авыруларын кертмәү һәм таратмау мәсьәләләре буенча комиссия утырышы.

2023 елның 16 марты, пәнҗешәмбе
Башкарма комитет җитәкчесе һәм Аксубай муниципаль районы башкарма комитеты рәисе, КЧС һәм ПБ рәисе рәислеге астында район территориясендә кош-корт  йогышлы авыруларын  кертмәү һәм таратмауны булдырмау мәсьәләләре буенча комиссия утырышы үткәрелде.  Утырышта авыл җирлекләре башлыклары, авыл хуҗалыгы предприятиеләре вәкилләре, ТР Эчке эшләр министрлыгының Аксубай районы, УСХиП бүлеге, "Сельская новь" газетасы редакциясе вәкилләре катнашты. Терлекләрнең һәм кошларның йогышлы авыруларын профилактикалау буенча нотык белән "Аксубай РДВБ" ДБУнең баш ветеринария табибы Рәис Хөснуллин чыгыш ясады. Дөньяда һәм Россия Федерациясендә терлекләр авырулары буенча эпизоотик вәзгыять белән Россельхознадзорның Татарстан Республикасы буенча идарәсенең ветеринария инспекторы Эвелина Лотфуллина таныштырды. Утырыш йомгаклары буенча тиешле карар кабул ителде.