Бүген Украинада үз юлларында һәлак булган мәктәпне тәмамлаучылар истәлегенә мемориаль такталар ачылды.

2024 елның 7 мае, сишәмбе
  Бүген, 7 майда, Аксубай районында Украинада махсус хәрби операция барышында хәрби бурычын үтәгәндә һәлак булган мәктәпне тәмамлаучылар истәлегенә мемориаль такталар ачу тантанасы булды. Сафиуллин Рәмис Рафаэлевичка, «Иске Киязлы урта гомуми белем бирү мәктәбе». Пантелеев Дмитрий Сергеевич, МБОУ Иске Тимошкино урта гомуми белем бирү мәктәбе. Айдов Алексей Витальевич, МБОУ Иске Узи урта гомуми белем бирү мәктәбе. Николаенков Павел Николаевич, МБОУ Иске Мукшы урта гомуми белем бирү мәктәбе. Зәйнуллин Булат Миңнулла улы, «Карасу урта гомуми белем бирү мәктәбе». Баженов Иван Рустемович һәм Сипачев Григорий Евгеньевич, МБОУ Аксубай урта гомуми белем бирү мәктәбе № 3. Кәлимуллин Риназ Равис улы, «Аксубай урта гомуми белем бирү мәктәбе № 1. Тантанага геройларның туганнары, дуслары, мәктәп укытучылары, хезмәттәшләре, яшь армиячеләр, Җиңү волонтерлары килде. Тантананы район башлыгы Камил Гилманов ачты. Бүген без хәрби батырлыкның бәясен яхшы белгән илебез горурлана торган Россиянең тугры улларын хөрмәтлибез. Алар Украинада башкаларның тормышы, безнең Җирдә тынычлык хакына  һәлак булдылар. Бер батырлык та онытылмас! Без Ватаныбызны яклаучыларны истә тотарга тиешбез! Һәлак булган барлык геройларның  гаиләләре каршында баш иябез - диде Камил Гилманов. Бер минут тынлык белән җыелганнар өйләренә кайтмаган солдатларны искә алдылар.