МББУ " Иске Тимошкино урта гомуми белем бирү мәктәбендә» коррупциягә каршы чаралар үткәрелде.

2024 елның 26 июне, чәршәмбе

Балалар арасында патриотик тәрбия һәм коррупциягә каршы дөньяга карашны формалаштыру максатыннан, көндез МББУ « Иске Тимошкино урта гомуми белем бирү мәктәбендә» коррупциягә каршы чара уздырылды. Мәктәп яны лагере балалары коррупция турында әкият куйдылар, сораулар бирделәр һәм җаваплар алдылар.

Чарада коррупциягә каршы тору мәсьәләләре буенча башлык ярдәмчесе Эльмира Крайнова, балигъ булмаганнар арасында гаилә иминсезлеген һәм хокук бозуларны профилактикалау буенча Инспектор Абдуллин Фоат, балалар иҗтимагый оешмалары белән хезмәттәшлек һәм тәрбия буенча директорлар киңәшчеләренең муниципаль координаторы Хәйруллина Наталия, « Аксубай районы мөхтәсибәте Әниләр» мәчет имамы Низамов Фәнис Хапис улы, Аксубай благочиниясендә яшьләр эше буенча ярдәмче рухани Антоний Рыбочкин, Яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге белгече Илгузина Ольга катнашты. Балаларга коррупциянең нәрсә икәнен аңлаешлы формада сөйләделәр. Намуслы һәм лаеклы яшәргә, кагыйдәләрне һәм законнарны үтәргә, ә иң мөһиме тынычлыкта һәм татулыкта яшәргә кирәк.

Балалар белән рәсем конкурсы үткәрделәр һәм җиңүчеләрне билгеләделәр. Барлык катнашучыларга бүләкләр таратылды һәм коррупциягә каршы эшне координацияләү комиссиясеннән балаларга колакчыннар, брелоклар, магнитлар һәм коррупциягә каршы символикалы каләмнәр таратылды.