Аксубай районында егетләрне армиягә озату дәвам итә.

2024 елның 27 июне, пәнҗешәмбе
Бүген иртән иртүк унөч егет Россия Федерациясе Кораллы Көчләренә хәрби хезмәткә китте. Яңа хәрбиләрне армиягә озатырга аларның күпсанлы якыннары, туганнары, дуслары килә. Җыелганнарга район башлыгы Камил Гилманов мөрәҗәгать итте. - Сез армиягә хәрби фәнне өйрәнергә барасыз, - диде ул. - Авыр вакытта хезмәт итәргә туры килде. Бүген армиягә таләпләр катгый һәм хезмәт вакытында барысы да Устав буенча да ачык булырга тиеш. Сез Ватанны саклаучылар булырсыз дип ышанам. Сезгә хәерле юл! Яңа хәрбиләргә ЦВО инспекторы генерал-майор Анатолий Молоствов, Чирмешән һәм Аксубай районнары хәрби комиссары Дамир Гайнуллин, «Ватанга хезмәт итәм» ветераннар иҗтимагый оешмасының чик сакчылары берлеге җитәкчесе Алексей Бобов яхшы хезмәт теләделәр. Яшьләр хәзер туган ягында кыска вакытлы ялда булган танк взводы командиры Айрат Сәмигуллинның аларга мөрәҗәгать итүен аеруча игътибар белән тыңладылар. "Мин үзем дә кайчандыр бу сафта тордым, мине хәрби хезмәткә озаттылар", – дип искә ала ул үткән елларны. - Сезнең кебек борчылдым. Мин сезне бик яхшы аңлыйм. Киләчәктә нәрсә булачагы-авыр сынау вакыты. Мин сезгә сабырлык һәм аек акыл телим.сезне чолгап алган һәр нәрсәгә акыллы итеп карагыз. Һәм тагын: бер ел хезмәт итү вакытында үзегез өчен нәрсәдер өйрәнергә вариантлар эзләгез. Автобуска утырыр алдыннан һәр призывник районнан исем бүләге-кәрәзле телефон алды.