Мәдәният хезмәткәрләре "Казачий круг" фестивалендә катнаштылар.

2024 елның 2 июле, сишәмбе
29 июньдә Түбән Камада «Казачий круг»ачык конкурс-фестиваленең йомгаклау этабы узды. Чара халык иҗаты Йорты каршындагы мәйданчыкта узды. Конкурсның максаты-Татарстан территориясендә яшәүче казакларның һәм барлык халыкларның тарихын һәм мәдәниятен, гореф-гадәтләрен һәм гореф-гадәтләрен саклау нигезендә патриотизмны формалаштыру һәм ныгыту. Чарада тамашачылар 25тән артык казак һәм фольклор коллективларын, халык җыры ансамбльләрен һәм солистларны күрделәр. Конкурста Алексеевск, Аксубай, Бөгелмә, Лаеш, Түбән Кама, Яңа Чишмә, Спас районнарыннан, шулай ук Казан, Чаллы һәм Ижевск шәһәрләреннән җырчылар катнашты. Конкурста Аксубай районын Василий Воронин, Татьяна Зайцева, Елена Пикалова, Елена Охотникова квартеты лаеклы тәкъдим итте. Алар казак мәдәниятенең иң яхшы традицияләрендә югары дәрәҗәдәге башкару осталыгын күрсәттеләр.