Бүген Казанда «АГРОВОЛГА"халыкара агросәнәгать күргәзмәсе кысаларында мөгезле эре терлек тоякларын кисү буенча беренче халыкара турнир узды..

2024 елның 5 июле, җомга

Бүген Казанда «АГРОВОЛГА"халыкара агросәнәгать күргәзмәсе кысаларында мөгезле эре терлек тоякларын кисү буенча беренче халыкара турнир узды. Россия, Беларусь Республикасы, Казахстан, Боливия һәм Кубаның 150дән артык ветеринария ортопед-тоякчылары күргәзмә кысаларында узган эре мөгезле терлек тоякларын кисү буенча халыкара турнирда үз һөнәрләрендә иң яхшысы исеме өчен көрәштеләр. Бүген Казанда «АГРОВОЛГА"халыкара агросәнәгать күргәзмәсе кысаларында мөгезле эре терлек тоякларын кисү буенча беренче халыкара турнир узды. Безнең районнан ветеринария табибы Шәрифуллин Әнвәр Әнәс улы катнашты һәм 130 катнашучы арасында лаеклы 14 нче урынны алды. 100дән 84 балл җыйган. Сыерның тоякларын кисү буенча халыкара турнирда актив катнашканы өчен Диплом белән бүләкләнә.