5 июльдә үзәк паркта гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көненә багышланган бәйрәм чарасы узды.

2024 елның 6 июле, шимбә
Сәламләү һәм котлау сүзләре белән район башлыгы Камил Гилманов һәм район башкарма комитетының ЗАГС бүлеге башлыгы Светлана Крайнова чыгыш ясадылар. Паркта җыелучыларга җылы сүзләр белән шулай ук ТР Аксубай МР Советында Хатын – кызлар – депутатлар берләшмәсе җитәкчесе «МӘРХӘМӘТ-шәфкать», МБУК «ЦКС» (РДК) директоры Ольга Копанева, район хатын-кызлар советы рәисе Ләйсән Зәйдуллин һәм район Иҗтимагый советы рәисе Ирина Телешева мөрәҗәгать итте. Алар билгеләп үткәнчә, гаилә көне — иң күңелле бәйрәмнәрнең берсе, ул кешенең иң мөһиме —  гаиләсен данлый. Гаилә тормышыбызда һәрберебез өчен иң мөһиме. Гаилә-якын һәм туган кешеләр, Без яраткан, үрнәк алган, кайгырткан, игелек һәм бәхет теләгән кешеләр. Нәкъ менә гаиләдә без мәхәббәт, җаваплылык, кайгыртучанлык һәм хөрмәткә өйрәнәбез.