Казанның иң борынгы «Әл-Мәрҗани» мәчетенең имам-хатыйбы якташыбыз Равил хәзрәт Зөферов булды.

2024 елның 26 сентябре, пәнҗешәмбе
Равил хәзрәт Зөферов 1973 елның 4 июнендә Аксубай районының Иске Ибрай авылында туа. Мәктәпне тәмамлагач, ул армиядә хезмәт итә. Аннары 1994-1996 елларда Нурлат мәдрәсәсендә укып, урта һөнәри мөселман белеме ала. Дини эшчәнлеген 1997 елда Аксубай бистәсенең үзәк мәчетендә имам-хатиб һәм Аксубай районының имам-мөхтәсиб вазыйфаларын башкарып башлый. Алга таба Равил хәзрәт «теология»юнәлеше буенча Россия Ислам институтын тәмамлый. 2016 елда Татарстан Республикасының көньяк төбәге козыре булды. 2019 елның маенда ул территорияләр белән эшләү буенча мөфти киңәшчесе итеп билгеләнә, ә 2021 елда Татарстан мөфтие урынбасары вазыйфасын били. 2023 елда Равил хәзрәт Зөферов Казан шәһәренең Кабан арты мәчетенең имам-хатыйбы булды.

Равил хәзрәтне  котлыйбыз һәм хезмәттә яңа уңышларга ирешүегезне телибе