«Россия йөрәге» нә кагылу - Бөек Ватаныбыз тарихына кагылу

2024 елның 27 сентябре, җомга

2024 елның 23 сентябреннән «Россия йөрәге» гаилә учагы капсуласы Аксубай районында урнашкан. Биш көн эчендә Аксубай муниципаль районы Башкарма комитетының ГХАТ бүлегенә 100 дән артык кеше килде. Алар, нигездә, ГХАТ бүлеге башлыгы Крайнова Светлана белән «Гаилә белеме» дәресләре үткәргән район үзәге мәктәпләре укучылары, район мәдәният йортына, Аксубай туган якны өйрәнү музеена килүчеләр һәм гаилә җылысы символына кагылырга теләүчеләр.

26 сентябрьдә Алексей белән Натальяның никахы тантаналы рәвештә теркәлде. Яшь ир белән хатын Алексейны махсус хәрби операция зонасына җибәрер алдыннан үз никахларын теркәргә карар кылган. Наталья җиңү белән тиздән кайтачагына аеруча назлы, калтыранган һәм нык ышанган хәлдә иренә фатиха бирде. Аларның никахлашу тантанасында дулкынландыргыч мизгел булып «Россия йөрәге» гаилә учагы капсуласын тоткан ир белән хатынның мәхәббәт һәм тугрылыкта уртак анты булды.