“ИП Морозов В. Ю." индустриаль (сәнәгать) паркында булу.

2024 елның 3 октябре, пәнҗешәмбе
  Бүген Аксубай районы Башкарма комитеты җитәкчесе вазыйфаларын башкаручы Алмаз Мингулов «ИП Морозов В.Ю» индустриаль (сәнәгать) паркының идарәче компаниясе җитәкчесе Владислав Морозов белән эшлекле очрашу уздырды, аның барышында сәнәгать мәйданчыгы резидентларын җитештерү белән таныштылар, проблемалы мәсьәләләр буенча фикер алыштылар һәм киләчәккә планнар билгеләделәр. Алмаз Мингулов Россия Федерациясе Президенты Владимир Путин инициативасы белән чыккан «Кече һәм урта эшмәкәрлек һәм шәхси эшмәкәрлек инициативасына ярдәм» милли проектын гамәлгә ашыру кысаларында илебез җитештерүчеләренә ярдәм итүнең мөһимлеген билгеләп үтте һәм сәнәгать паркларын булдыру һәм үстерү районның эшлекле активлыгын арттыруда, эш урыннары булдыруда, районның керем базасын күтәрүдә нәтиҗәле корал булуын ассызыклады. Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесенең финанс һәм милек белән идарә итү буенча беренче урынбасары Илшат Моратшин «ИП Морозов в.Ю» индустриаль (сәнәгать) паркы резидентларына һәм идарәче компаниясенә дәүләт ярдәме чаралары комплексы буенча мәгълүмат җиткерде һәм индустриаль (сәнәгать) парк территориясендә эшчәнлек алып бару турында Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы белән килешү төзү срокларын билгеләде. Моннан тыш, инвестицияләр, яңа резидентлар җәлеп итү темасына да кагылдылар һәм үсеш планнарын билгеләделәр. «ИП Морозов В.Ю.» сәнәгать паркы уңышлы үсә. Кыска гына вакыт эчендә ул территорияләрне һәм ташландык биналарны тулысынча реконструкцияләде. Кертелгән инвестицияләр суммасы 150 млн. сумнан артык тәшкил итте. Сәнәгать паркы 8,5 млн. сумлык юл инфраструктурасын булдыру буенча сайлап алынган. юл өслеге төзелеше агымдагы елның июлендә тәмамланган. Шул исәптән, үз акчалары исәбенә яңа сәнәгать производствосы булдыру өчен кирәкле инженерлык һәм транспорт инфраструктурасы белән тәэмин ителгән яңа җитештерү объектларын төзү эшләре дәвам итә. Бүгенге көндә территориядә 6 резидент эшли. Тулылану 71,8% тәшкил итә. Шулай ук Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районының «Аксубай шәһәр тибындагы поселогы» Советының «Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районының «Аксубай шәһәр тибындагы поселогы» Советының 2019 елның 28 ноябрендәге 102 номерлы “салым турында” карарына үзгәрешләр кертү турында «2022 елның 21.11. №56 карары белән кабул ителгән 2027 елның 1 гыйнварына кадәрге чорга җир салымын түләүдән тулысынча азат итү дә ярдәм чараларының берсе булып тора. «ИП Морозов В.Ю.» сәнәгать паркының идарә компаниясе җитештерү куәтләрен урнаштыру өчен яраклы мультифункцияле, сыгылмалы һәм клиент соравына җайлаштырылган пространстволар булдырырга әзер.