Алмаз Мингулов Аксубай техникумы коллективын урта һөнәри белем көне һәм мәгариф учреждениесенең 50 еллыгы белән котлады.

2024 елның 3 октябре, пәнҗешәмбе
  Район Башкарма комитеты җитәкчесе вазыйфаларын башкаручы Алмаз Мингулов Аксубай техникумы коллективын Урта һөнәри белем көне һәм мәгариф учреждениесенең 50 еллыгы белән котлады.⁣ 50 ел элек училище булачак профессионаллар өчен ишекләрен ачты. Бу чорда 12 мең белгеч эшләп чыгарылган, ә бу-район халкының яртысы. Техникум үзенең статусын 2013 елда алды һәм бу матди-техник базаны үстерүгә һәм ныгытуга тагын бер этәргеч булды. Район җитәкчесе билгеләп үткәнчә, мәгариф учреждениесендә булачак тармак белгечләрен укыту өчен иң яхшы шартлар тудырылган. Бүген техникумда үзгәртеп корулар-күз алдында. Без моны үзебез күрәбез: бу капиталь ремонтланган тулай торак, уку корпусы. Ул техникум тирәсен төзекләндергән, чәчәкләр утырткан, районның күренекле кешеләре аллеясын булдырган өчен рәхмәт белдерде. Район АПКсы өчен квалификацияле белгечләр әзерләүгә зур өлеш керткәннәре өчен Алмаз Мингулов директор АТУТ Фәргать Әюповка һәм техникум коллективына мактау грамотасы тапшырды. Район җитәкчелеге белән очрашу азагында АТУТ үзешчәннәре рус, татар һәм чуваш телләрендә җырлар башкардылар.